ForumPortalliLatest imagesKėrkoRegjistrohuidentifikimi
Ks-World

Ks-World - Kushtet e Regjistrimit


Megjithėse administratorėt dhe moderatorėt e kėtij forumi do mundohen tė fshijnė ose redaktojnė shkrime tė kundėrshtueshme sa mė parė, ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.

Ju pranoni tė mos shkruani mesazhe abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse apo cdo lloj materiali qė mund tė bjerė ndesh me ligjet nė pėrdorim. Shkrime tė tilla do cojnė nė pėrjashtimin tuaj tė menjėhershėm dhe tė pėrhershėm (dhe njoftimin e ISP-sė tuaj). Adresa IP pėr cdo mesazh regjistrohet pėr tė bėrė tė mundur aplikimin e kėtyre procedurave. Ju pranoni qė webmasteri, administratori dhe moderatorėt e kėtij forumi kanė tė drejtė tė fshijnė, redaktojnė, zhvendosin apo kycin cdo temė sipas gjykimit tė tyre. Si pėrdorues ju pranoni qė informacioni qė ju dhatė do tė ruhet nė njė regjistėr. Megjithėse ky informacion nuk do i jepet askujt pa lejen tuaj webmasteri, administratori dhe moderatorėt nuk mund tė mbahen pėrgjegjės nqs ky informacion vidhet.

Ky forum pėrdor cookies pėr tė ruajtur informacion nė kompjuterin tuaj. Kėto cookies nuk pėrmbajnė asnjė informacion personal, ato shėrbejnė vetėm pėr pėrmirėsimin e shėrbimit qė ofrohet nga ky forum. Adresa e postės elektronike pėrdoret vetėm pėr konfirmimin e regjistrimit tuaj dhe fjalėkalimit (dhe nė rastet kur u dėrgohet njė fjalėkalimi i ri nqs harroni atė qė kishit).
            
 
                    
               Rregullorja e Forumit PrishtinaWorld
1.) Gjuha kryesore e forumit ėshtė shqipja.Nė gjuhė tjera mund tė postoni vetėm nė vendin e caktuar pėr gjuhė tė huaja.Gjithashtu nė gjuhė tjera lejohen vetėm programet qė nuk kanė pėrkthim nė gjihėn shqipe.

2.)Anėtarėt duhet tė respektohen shumė.Nuk bėn qė tė pėrdoret ndonjė fjalė banale.Nese e fyen ndonjė anėtarė do tė marrėsh vėrejtje(5 vėrejtje pėrjashtohesh nga forumi).
3.)Fotografitė,Videot apo Webfaqet e ndryshme qė janė anale nuk janė rreptėsisht tė ndaluara.
4.)Ju lutemi qė tė gjitha postet qė i bėni ti bėni nė vendin e duhur.
5.)Nuk duhet tė postoni me emrin e linkut por duhet tė anonimizoni linkun si shembulli mė poshtė:
[url=http://anonym.to/?Kėtu posto Linkun]Disa Tekst[/url]
6.)Programet qė i postoni duhet tė verifikohen nga ju  se mos janė tė infektuara nga Virusė,Worms,Trojans,Spyware etj...
7.)Nuk janė tė lejuara gjėrat qė kanė tė bėjnė me Hack dhe Virusė
8.)Pėr ēdo temė qė postoni duhet tė postoni njė titull.
9.)Administratorėt dhe Moderatorėt kanė tė drejtė qė ti fshijnė apo lėvizin postet tuaja.
10.) Nuk Lejohet qė nė firmėn tuaj tė postoni ndonjė foto tė dimesioneve tė mėdha Gjithashtu nuk lejohet reklamimi i webfaqeve.
         
          
 
                                         Me Respekt Nga Staffi 
                                PrishtinaWorld
 
 
                                    ©Copyright PrishtinaWorld
                      Tė Gjitha tė drejtat e rezervuara